Naše upršená svatba 20.6

16.07.2020

Vždycky si zakládám na tom, aby vše klapalo tak, jak má. Aby bylo vše dokonalé a vše se vydařilo na 100%. Dokonce vždy říkám, že se mnou svítí sluníčko. Pravdou ale je, že jediné, co opravdu nedokážeme, je poručit počasí. I přes to vždy do poslední chvíle doufáme, že bude vše přesně tak, jak si nevěsta vysnila, ale předpověď byla po celé republice neúprosná. Déšť, déšť a déšť.

Nastal den D a my už od rána věděly, že to nebude dobrý. Lilo jako z konve, 14 stupňů a vyhlídka na zlepšení nulová. I přes to jsme utěšovaly nevěstu, že nikdy neprší celý den, a že se to určitě brzy zlepší. Je nutné tedy dodat, že naše nevěsta Verča byla naprosto úžasná. Málokdo by to zvládnul tak, jako ona. Byla od rána pozitivní, a i přes to všechno si to hodlala na sto procent užít.

Svatební obřad měl být celý venku. Měl probíhat na radarové louce s krásným panoramatickým výhledem. Čekaly jsme do poslední chvíle, a ještě hodinu před obřadem doufaly, že se to povede, ale když jsme naposledy jely na místo, celá louka byla tak zmáčená, že jsme se pomalu po kotníky brodily ve vodě. Jedno bylo jasné - tady to nepůjde. Nastal čas přesunu a možnosti B. Vždy je dobré mít připravenou náhradní variantu a počítat se všemi možnými scénáři. Svatební obřad bude tedy probíhat ve stejném areálu, ale na schodech pod památníkem a takovém nádvoříčku. A nastaly přesuny. Lavice, stan, deky, deštníky a bohužel sbohem slavobráno.

Vzhledem k předpovědím, jsme den dopředu naštěstí ještě objednaly x deštníků, zajistily stan a deky na lavice, aby alespoň rodina a starší členové rodiny mohli v případě mokré varianty sedět. Nastala improvizace, ale všed klapalo. Nevěsta byla stále pozitivní a veškeré starosti hodila za hlavu, ačkoli myslím, že kdyby ještě jednou slyšela větu, že jim prší štěstí, tak asi někoho uškrtí :-)

Obřad byl krásný a ačkoli celou dobu opravdu vydatně pršelo, všichni hosté mačkající se pod deštníky, byli úžasní. Je to zvláštní, ale právě díky tomu dešti se všichni semkli a rozhodli se, že to novomanželům o to víc vynahradí. Společné focení bylo komické, dokonce proběhla fotka i bez deštníků, kdy se na pokyn: "stáhnout deštníky teď" všichni dobrovolně na pár sekund vystavili dešti. Nálada začala gradovat a začínala být opravdu zábava. Hosté se prostě rozhodli, že to bude pro novomanžele ten nejlepší den, a taky že byl.

Veškerá hostina i párty byla ve vnitřních prostorách, tedy déšť nevadil. Poprvé jsme ale zažily, že pršelo opravdu naprosto celý den a bez jediného ustání. Ačkoli se tomu špatně věří, dlouho jsme nezažily takovou skvělou náladu na svatbě. Jak totiž celý den pršelo, hostům bylo samotným novomanželů líto, a tak se postarali o to, aby na to ošklivé počasí zapomněli. Dalším paradoxním pozitivem deště bylo to, že všichni hosté byli neustále pohromadě. Když je venku hezky, často se všichni rozutečou a rozeskupinkují. Někdo je uvnitř, někdo venku, někdo na terase.... Teď byli všichni pořád pospolu a byla to jízda. Tančilo se, pilo, jedlo a pařilo až do rána.

Takže milé nevěsty, nezoufejte, že počasí občas není na Vaší straně. Nebuďte smutné z něčeho, co nemůžete ovlivnit a naopak se zaměřte na to, co ovlivnit můžete. Tedy to, že to i přese všechno bude ten nejlepší den v životě. Svatba je o lásce, o Vás dvou, a to je to nejdůležitější. Že se ze svobodného muže a slečny stane ženatý muž a vdaná paní. A že u toho máte své nejbližší a nejmilejší, kteří Vás mají rádi a drží Vám palce. Užijte si svůj den naplno a nenechte se odradit maličkostmi. Je to jen další malá překážka, kterou spolu hravě zvládnete, a která Vás o to víc posílí.

Pusu Vaše Baruš